H A Y A L Y A P I

Güvenin Adresi

 • Fatih, Yavuz Blv. No:21 D:H, 06145 Pursaklar/Ankara
Whatsapp Telefon
Ankara Alçıpan & Asma Tavan Uygulamaları 1

Ankara Alçıpan & Asma Tavan Uygulamaları

Mimari alanda estetiğin ön plana çıktığı günümüzde bu alanda Ankara alçıpan ve asma tavan uygulamaları birçok noktada karşımıza çıkmaktadır. Yapı sektöründe adını sıkça duyduğumuz alçıpan özellikle dekorasyon amaçlı olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Alçıpan tavanların yapımında ve dekorasyonunda kullanılan bir uygulamadır.

Estetik ortamların ortaya çıkarılmasında bu uygulama farklı modellerde ve renk seçenekleri ile çokça kullanılmaktadır. Hayal Yapı bu alanda başarılı çalışmaları ile müşterilerinin beğenisini toplamayı başarmaktadır. Alçıpan tavan uygulamaları tüm yaşam alanlarına başarı ile uygulanabilmektedir.

 

Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılmaktadır?

Yaşam alanlarında özellikle estetiğin ön plana çıkması ve ferah bir ortamın oluşması için alçıpan tavan yapılması söz konusu olmaktadır.  Bu tavanlar orijinal olarak inşa edilen tavanın altına inşa edilmekte ve metal çerçevelerle üst tavana monte edilmektedir. Böylece tavanın alt kısmında göze çok daha güzel görünen yeni bir tavan ortaya çıkmaktadır. Bu yeni tavan sağlam bir şekilde monte edildiğinde çok uzun yıllar kullanılmaktadır. Hayal Yapı Hizmet İçerikleri sayesinde anahtar teslim bir alçıpan asma tavana sahip olabilirsiniz.

Ankara alçıpan asma tavan uygulamaları için yapılması gereken ilk iş yapılacak olan asma tavan modeline karar vermektir. Fraklı modeller incelenerek alçıpan asma tavana karar verildikten sonra bunun için gerekli olan malzeme seçilmektedir. Asma tavan için yapılacak işlem tavanın ızgarasının hazırlanmasındır. Bu ızgara yapımında u profiller, ana profiller ve bunların birbirine sabitlenmesinde kullanılan vidaların belirlenmesi ile tamamlanabilmektedir.

Asma tavan uygulamalarında ızgara monte edilirken tavanda yer alacak olan Led veya spot aksesuarlar da buraya monte edilmektedir. Metal veya demir testeresi, işaretleme işlemi için kalemrulet, bıçak,  matkap, tornavida, alçı levha, dübel, çelik dübel, vida ve köşe profili bu uygulamada kullanılacak olan malzemeler olarak sayılabilir. Ankara Anahtar teslim alçıpan asma tavan uygulamaları gündeme geldiğinde farklı model ve tasarımlar ön planda yer alır. Çünkü Ankara’da bu tarz uygulamalara olan talep günden güne artış gösteriyor.

 

Asma Tavan Modelleri Nelerdir?

Yapı sektöründe firmalar malzeme kalitesinin yanında dekorasyon uyumlu yapıların ortaya konulmasında çok önemli çalışmalara imza atmaktadır. Tavana yapılan uygulamalar da bu çalışmalar arasında yer almaktadır. Asma tavan modelleri incelendiğinde birçok farklı malzeme ile yapılan modeller karşımıza çıkmaktadır. Bu tavanlar hem işlevsel olarak hem de estetik olarak çok fazla tercih edilen modellerdir. Asma tavan modellerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Fiber asma tavan
 • Cam asma tavan
 • PVC asma tavan
 • Metal asma tavan
 • Ahşap asma tavan
 • Alçıpanasma tavan
 • Modüler asma tavan
 • Alüminyum asma tavan

Bu tavan modelleri içerisinde alçıpan asma tavan modelleri en çok tercih edilen modellerdir. Bu modeller kullanışlı olması uygulanmasının kolay olması ve uzun süre kullanılması sebebiyle tercih edilmektedir. Ankara alçıpan asma tavan uygulamaları konusunda alanında uzman hizmetleri ile Hayal Yapı bu alanda kaliteli çalışmalar sunmaktadır.

 

Ankara’da Alçıpan Asma Tavan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankara’da modern tasarımların başarılı biçimde yansıtıldığı bir alçıpan asma tavan sektörü bulunaktadır. Bildiği üzere çağdaş mimari açısından estetik görsellik olmazsa olmazlar arasındadır. Bununla birlikte asma tavanların uzun ömürlü ve kullanışlı olması da gereklidir. Dolayısıyla Ankara alçıpan asma tavan uygulamaları seçimi gündeme geldiğinde farklı kriterleri dikkate alıp, ona göre karar vermek gerekir. İşte Ankara’da alçıpan asma tavan seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Uygulama Alanının Niteliği
 • Ses Yalıtımının Etkili Olması
 • Özgün Tasarıma Sahip Olması
 • Kaliteli Malzemeden Üretilmesi

 

Uygulama Alanının Niteliği

Bu tarz uygulamaları nerede yaptıracağınız kritik bir öneme sahiptir. Çünkü mağazalara uygulanacak olan asma tavanlarla evlere uygulanacak olan asma tavanlar arasında fark bulunur. Yine asma tavanın ofislerde farklı özellikleri yansıtması, kurumsal binalarda farklı özelliklere sahip olması gereklidir.

 

Ses Yalıtımının Etkili Olması

Ses yalıtımının varlığı yaşam alanlarına her zaman pozitif katkı sunar. Dolayısıyla Ankara alçıpan asma tavan uygulamaları açısından ses yalıtımının varlığına dikkat etmek gereklidir. Özellikle konferans salonu ya da tiyatro gibi alanlarda ses yalıtımının varlığı çok daha önemlidir.

 

Özgün Tasarıma Sahip Olması

Orijinal tasarımlar yaşam alanlarında kendi tarzınızı yansıtmanızı sağlar. Asma tavan uygulamalarının özgün tasarıma sahip olması, hem şık hem dekoratif hem de göz alıcı bir atmosfer oluşturmanızı mümkün kılar. Hayal Yapı özgün tasarımlara imzasını atarak; tam olarak beklentinize uygun çözümleri sizlerle buluşturur!

 

Kaliteli Malzemeden Üretilmesi

Özelikle alçıpan asma tavan uygulamalarının kaliteli malzemeden üretilmesi demek, uzun ömürlü ve dayanıklı bir uygulamayı hayata geçirmenizi mümkün kılar. Böylece hem sağlam hem de beklentinize uygun uygulamaları yaşam alanlarınıza uygulama fırsatını elde edersiniz.

cta-img
shape-img

Siz Hayal Edin Biz Gerçekleştirelim

Şimdi Ara