Fırsat Ürünü

8mm Kalınlık
Kolay kullanım
Isıya dayanıklı
Darbeye dayanıklı
Kimyasal maddelere ve ev kimyasallarına dayanıklı
Toza ve rutubete dayanıklı
Hijyenik ve kolay temizlenebilir
Alerjisi olanlar için kullanışlı

yazdır   E-mail
Laminant Parke > Parke Döşeme

Parke Döşeme


Parke döşeme dekoratif anlamda çok önemli bir o kadarda zor bir işlemdir. Hayal yapı parke döşeme işinde başarısını sektörde kanıtlamış ve bu günlere gelmeyi hak etmiştir.

1. GÖRÜNÜM

Malzemenin göze hitap etmesi istenir. Rengiyle, dokusuyla, estetiğiyle, mimari yapısıyla bir bütünlük oluşturması, dekoratif anlamda değer kazanır. Yer kaplaması olarak kullanılan ahşap parke, mozaik, karo seramik, mermer, yapıları itibarıyla güzel görüntü sunarlar.

2. DAYANIKLILIK

Döşeme kaplamalarının mekanik etkilere, aşınmaya, ısınmaya, rutubet değişikliklerine, mantarlara, mikroorganizmalara, çürümeye karşı dayanıklı olmalıdır.

3. RAHATLIK

Ayak altında rahatlık, darbeyi yok edebilme kalitesi, emniyetle basabilme ve yüzey düzgünlüğü gibi özelliklere sahip olmalıdır.         

4. GÜRÜLTÜSÜZLÜK

İnsanı rahatsız etmeyecek kaplamaların seçimi önemlidir. Ahşap parke,  halı, PVC yer kaplamaları ısıyı ve sesi diğerlerine göre daha iyi absorbe ederler. Beton, mermer ve seramik gürültüyü direk iletirler.

 

5. SIHHİ OLMALI

Döşeme kaplamasının sıhhi olabilmesi için emici olmaması ve kolay temizlenebilir olması istenir. Mozaik, mermer ve seramik sıhhi yer döşemesi olarak gösterebiliriz.

6. MALİYET

İki veya daha fazla döşeme kaplaması ile döşenebilen yerlerde maliyet önem kazanır. Döşeme kaplama maliyetlerini pahalıdan ucuza şöyle sıralayabiliriz.

 

1. Seramik, Karo, Mermer, Kauçuk

2. Mozaik, Mantar karo

3.Halı, Linolyum, Asfalt Karo

4.Beton, Şap